87-408 Ciechocin
Ciechocin 167
Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej spciechocin.pl.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.
Zapewnienie dostępności elementów wymienionych powyżej oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej. Pracujemy nad stopniowym usuwaniem barier.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Oprócz standardowych skrótów klawiszowych dodaliśmy szybkie przejścia do głównych elementów strony za pomocą przycisku „TAB”.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Agnieszka Zarębska - mejlowo agnieszka.zarebska@spciechocin.pl lub telefonicznie 519 817 633.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do naszej placówki:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
1. Opis dostępności wejścia do budynku:
a) Nowa Wieś:
Do budynku prowadzi 1 wejście: główne – od strony dyżurki- wyposażone w podjazd dla wózków, do wejścia prowadzi jeden schodek, wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły, podwójne drzwi dwuskrzydłowe.
Wejście od strony parkingu (przed halą sportową)- dostępne w godzinach pracy szkoły oraz wejście od strony hali sportowej, udostępnione jest po uprzednim powiadomieniu sekretariatu lub dyrektora szkoły, wyposażone w podjazd dla wózków.
b) Ciechocin :
Do budynku prowadzi 1 wejście: główne – od strony parkingu dla rowerów- wyposażone w podjazd dla wózków, do wejścia prowadzą dwa schodki, wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły, podwójne drzwi dwuskrzydłowe.
Wejście od strony placu zabaw, do wejścia prowadzi 9 schodków, wyposażone w barierkę z obu stron, dostępne w godzinach pracy szkoły oraz wejście od strony łazienek, wyposażone w barierkę, udostępnione jest po uprzednim powiadomieniu sekretariatu.
2. Opis dostosowań:
W budynkach nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, nie można skorzystać z tłumacza języka migowego. Brak audiodekskrypcji (w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących). Dostępność dla osób niepełnosprawnych zapewniona jest poprzez wsparcie pracownika szkoły. Wejścia są przejezdne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Brak windy w budynku Nowej Wsi. Informacje o miejscach parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Możliwość dojazdu samochodem pod wejście do szkoły po uprzednim uzgodnieniu z pracownikiem szkoły. Do obu budynków i do wszystkich ich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 44 z póżn.zm.) osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej, w szczególności: budynków i ich otoczenia przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, a tym samym także do budynku Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Ciechocinie.
Powyższa ustawa definiuje go jako odpowiednio wyszkolonego i specjalnie oznaczonego psa, w szczególności psa przewodnika osoby niewidomej lub niedowidzącej oraz psa asystenta osoby niepełnosprawnej ruchowo, który ułatwia osobie niepełnosprawnej aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Ponadto jego status musi być potwierdzony certyfikatem wydanym na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 kwietnia 2010 r. w sprawie wydawania certyfikatów potwierdzających status psa asystującego (Dz.U. 2010 nr 64 poz. 399). Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy, ale nie jest ona zwolniona z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
1. W budynkach nie można skorzystać z tłumaczenia migowego.
2. Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu lub online
- W myśl art. 7 i 8 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2023 r poz. 20) osoby uprawnione, czyli doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do skorzystania w kontaktach m.in. z organami administracji publicznej z pomocy osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w organach administracji publicznej. Prawo to może być ograniczone wyłącznie ze względu na zasady, określone w przepisach ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 632 z poźn.zm.).
Aplikacje mobilne:
Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie wykorzystuje również do przekazywania informacji dla rodziców i uczniów aplikację mobilną - facebook.
"Każdy rodzący się człowiek ma dla siebie osobną gwiazdę na niebie, która mu świeci, pokiela (dokąd) żyje."
87-408 Ciechocin
Ciechocin 167